Margarita i Jack Kerouac

Jack Kerouac photographed in 1959
Kerouac rozwinął swą miłość do Margarity podczas jednej z podróży po Meksyku.

„Nie piję, aby się upić − piję, żeby cieszyć się życiem” − podobno jedno z ulubionych powiedzeń pisarza. Znany z powieści autobiograficznych, pisał głównie o podróżach i refleksjach dotyczących życia. Trzykrotnie żonaty, był biseksualny. Miał romans z Allenem Ginsbergiem i Gore Vidalem.

Podobno w jednej z knajp w Nowym Yorku, do której lubił przychodzić pisarz, na ścianie w męskiej toalecie widniał napis: „Kerouac, idź do domu”. Autor ciężko radził sobie ze sławą, dlatego też topił wszelkie smutki i złości w Margaritach.

Aby pić jak Kerouac należy przygotować 50ml srebrnej tequili, 25ml likieru triple sec i 25ml świeżo wyciśniętego soku z limonki. Wszystkie składniki shakujemy na lodzie i przelewamy do schłodzonego szkła, bez lodu. Drink podaje się w specjalnym kieliszku z obwódką zrobioną z soli. W domowych warunkach wystarczy szklanka, najlepiej bez lodu, ale wszystko zależy od własnych upodobań.

Warto pochylić się nad twórczością tego artysty. Określany jest rzecznikiem swojego pokolenia. Jego powieści są emocjonalne i buntownicze. Drink idealnie odzwierciedla pikanterię jego utworów. Warto sączyć Margaritę poznając twórczość tej ciekawej osobistości.

thumb_COLOURBOX10625738

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s